Daily Archives: 21/05/2019

Образ і слово Кобзаря у вишивці

У ПУЕТ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВИШИТІ ПОРТРЕТИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

20 квітня 2019 року у ПУЕТ пройшла 27 презентація вишитих портретів та цитат Тараса Шевченка у рамках  проекта «Образ і слово Великого Кобзаря у вишивці». До справжніх 74 шедеврів, мали змогу доторкнутися слухачі Університету третього віку та всі присутні. Слова щирої вдячності до організаторів, висловив ректор університету Олексій Нестуля. Директор Університету третього віку – Світлана Нестуля, наголосила на важливості проведення даного заходу, який вже об’їздив всю Україну і саме цього року пройшов у стінах ПУЕТ, а також висловила велику подяку вишивальницям за увіковічення пам’яті Кобзаря.

«Мета нашого проекту: творче об’єднання українців навколо образу і слова Кобзаря, що продовжує пробуджувати серця і душі українців. А девіз, з яким ми працюємо вже багато років – «З молитвою за Україну» – наголосила організаторка та координатора проекту – Катерина Калініченко.

Проект був створений у кінці листопада 2016 року, з ініціативи Григорія Кисіля, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата обласної премії ім. Панаса Мирного, лауреата літературно-мистецької премії ім. Олени Пчілки, Відмінника освіти України, викладача вищої категорії, викладача-методиста Гадяцького коледжу культури і мистецтва ім. І.П. Котляревського.

«Нехай у наших душах не гасне свіча любові, святлої шани і пам’яті Кобзаря» – це слова – настанова автора проекту. Ним видано п’ять альбомів «Українська вишивка» за власноруч розробленими схемами для вишивання хрестиком, без використання комп’ютерних технологій, які і стали основою для створення шедеврів вишивальницями.

Після смерті Григорія Кисіля, його роботу продовжила, активістка громадського Шевченківського руху Катерини Калініченко. Разом з Центром Народної Творчості було залучено 71 вишивальницю з Полтави та районів області, а завдяки співпраці Шевченківського комітету під керівництвом Володимира Степанюка з колективом Канівського музею Т. Шевченка – ще сім активістів з міста Канів. Тож у втіленні проекту взяли участь 77 вишивальниць і один вишивальник.

На урочистостях лунали відомі твори Тараса Шевченка у виконанні: дипломантки творчого конкурсу «Шевченкові думи – 2019, студентки першого курсу – Анни Йосипенко та власні твори, студента третього курсу – Артура Бормотова, на написання яких надихнув «Заповіт» Великого Кобзаря.

Шевченко для людей – це безсмертний Прометей. Шевченкова творчість – це підручник життя,це святиня. В полотнах, представлених на виставці живе Великий геній, який нам дав жагу, жагу до життя, патріотичний дух, просвічену душу, людську душу… Тож, доторкнутися до святині нашої України, створеними вишивальницями рідної Полтавщини однозначне чудо, яке заслуговує особливої уваги та подяки всіх.

Міжнародний День світла в ХПІ

16 травня в НТУ «ХПІ» пройшов грандіозний фестиваль науки, присвячений Міжнародному Дню Світла-2019, який відбувся в рамках освітнього проекту ЮНЕСКО «International Day of Light». Молоді вчені, викладачі та студенти Політеху організували понад тридцяти лабораторно-експериментальних зон, науково-популярні лекції, розіграші призів, захід супроводжувала жива музика. Фестиваль об’єднав більше семисот школярів та учнів коледжів з Харкова та Харківської області. Учасники дізналися, яку роль відіграє світло в таких галузях науки і техніки, як фізика, хімія, робототехніка, електроніка, екологія, енергетика та інших.

Крім того, фестиваль відвідали гості зі шкіл селища Красноріченське Луганської області, у якому в кінці березня відбувся унікальний освітній проект EdCamp-конференція «Нова українська школа та опорна сільська школа. Як поєднати?», спікерами якого були та експерти НТУ «ХПІ» Сергій Петров та Сергій Радогуз.
В рамках Міжнародного Дня світла вчені ХПІ продемонстрували, як можна створити справжню блискавку в високовольтному залі університету, провели майстер-клас зі створення ароматизованих кольорових свічок, в якому всі бажаючі брали участь, науково-популярну лекцію «Різнокольорова хімія», лабораторну роботу «Світло в харчових технологіях» та багато іншого.

«Світло — це узагальнене поняття, що визначає не тільки саму фізичну сутність, а й ідеологічну, моральну. Це те, що йде в маси, дає розвиток культури, освіти, науки. І тому ми постаралися створити найширший спектр всіх тих напрямів та спеціальностей, які можуть визначати ваше майбутнє. Ми пишаємося тим, що маємо можливість спілкуватися з вами та нам би дуже хотілося, щоб кожен усвідомив важливість та необхідність інженерної освіти», — так привітав зі святом учасників фестивалю ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол.

Варто відзначити, що доцент кафедри фізики НТУ «ХПІ» Ксенія Мінакова стала представником Українського національного вузла Міжнародного Дня світла ЮНЕСКО, взявши участь в урочистій конференції, присвяченій Міжнародному Дню світла (відбулася в м. Тріест, Італія).

16 травня відзначають Міжнародний День світла. Це глобальна ініціатива, що визнає центральну роль світла і його місце в науці, культурі та мистецтві, освіті, а також в таких галузях, як медицина, комунікація та енергетика. Широка тема світла дозволить різним верствам суспільства брати участь в заходах по всьому світу, що, в свою чергу, підвищить поінформованість про науку, технології, мистецтво та культуру, а також їх важливу ??роль в досягненні цілей ЮНЕСКО щодо заохочення освіти, рівності та миру (офіційний сайт міжнародної ініціативи: www.lightday.org).

Інформує прес-служба ХПІ

Черкаський професор виступить у Державному департаменті США від України

Директор Черкаського державного бізнес-коледжу, професор Олег Куклін виступить на Симпозіумі у Державному департаменті США у Вашингтоні, що відбудеться 24 травня.

Цього дня 30 кращих випускників американських освітніх програм 2014-2018 років із 10 країн світу – учасники Симпозіуму – поділяться досвідом успішного управління, міжнародної співпраці та представлять власне бачення розвитку вищої освіти в своїх країнах.

Державний департамент США провів попередній відбір експертів у кожній країні та надав переможцям гранти для тижневої участі в Симпозіумі.

– Мені приємно, що мій науковий доробок було визнано одним з кращих, а я отримав персональне запрошення виступити на Симпозіумі як освітній експерт від України. Крім доповідей експертів із кожної країни, передбачено виступи керівників Бюро у справах освіти та культури та Офісу глобальних освітніх програм Державного департаменту США. Професійне спілкування такого рівня завжди корисне та відкриває нові горизонти співпраці Черкаського державного бізнес-коледжу з колегами із США, – зазначив Олег Куклін.

 МОН та ЦІ «Сходи в майбутнє» підписали меморандум

Розвиток підприємницьких навичок та культури інновацій у вишах, критичного мислення у молодих науковців та студентів, а також проведення спільних заходів. Саме про такі напрямки співпраці домовилися Міністерство освіти і науки та Центр інновацій «Сходи в майбутнє», підписавши двосторонній меморандум про співробітництво.

«Наше основне завдання – навчати молодь інноваційно мислити, а також популяризувати в суспільстві наукові ідеї, які повинні бути впроваджені. Саме співпраця з бізнесом та громадськими організаціями – основний ключ для реалізації цього завдання», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха.

Міністерство й раніше мало спільні проекти з ЦІ «Сходи в майбутнє». Зокрема, Центр уже другий рік поспіль є партнером проведення Всеукраїнського фестивалю інновацій.  Однак підписання меморандуму допоможе посилити спільну роботу зі студентами, а також проводити більше спільних конференцій, семінарів, круглих столів з питань інноваційної діяльності.

 «В Україні багато талантів, але є певне нерозуміння у молодих науковців, як отримати практичний результат їх напрацювань. Треба поширювати ці знання. Я переконаний, що для цього потрібно розвивати плідне державно-приватне партнерство із залученням до співпраці офісів трансферу технологій», – зазначив голова спілки Центр інновацій «Сходи в майбутнє» Ігор Найда.

В Україні розпочалася основна сесія ЗНО-2019

Сьогодні, 21 травня понад 160 тисяч осіб розпочнуть основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року тестуванням з математики.

Допуск абітурієнтів до пунктів тестування триватиме з 10:15 до 10:50.

Зовнішнє незалежне оцінювання  розпочнеться об 11:00.

Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено лише за наявності таких документів:

  • оригіналу Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
  • паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті;
  • запрошення-перепустки для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.

У разі неможливості пред’явлення оригіналу Сертифіката, паспорта чи іншого документа, серію та номер якого зазначено у Сертифікаті, або за умови надання копій цих документів абітурієнта до пункту проведення ЗНО  допущено не буде.

Радимо учасникам ЗНО заздалегідь дізнатися адресу проведення зовнішнього незалежного оцінювання з математики, зазначену у запрошенні-перепустці на інформаційній сторінці. Маршрути до пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання розміщено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Рекомендуємо взяти із собою дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою.

Нагадуємо, що під час проходження тесту абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.

Учасникам ЗНО під час проходження тесту з математики заборонено користуватися лінійкою, олівцем, циркулем, калькулятором тощо.

Речі, що не передбачені процедурою зовнішнього оцінювання (верхній одяг, парасольки, сумки, книжки, калькулятори, вимкнуті мобільні телефони, інші засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, засоби, предмети, прилади)  учасники ЗНО залишають у спеціально відведеному місці, на яке вкаже інструктор в аудиторії тестування.

На виконання сертифікаційної роботи з математики відведено 180 хвилин. Загальна кількість завдань у тесті — 33. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши усі завдання, — 62.

Сертифікаційна робота містить завдання різних форм:

  • з вибором однієї правильної відповіді (№ 1–20); відповіді на них потрібно позначати у бланку А;
  • на встановлення відповідності(«логічні пари») (№ 21–24); відповіді на них потрібно позначати у бланку А;
  • відкритої форми з короткою відповіддю, що містять два типи завдань: структуроване (№ 25, 26) і неструктуроване (№ 27–30); відповіді на них потрібно позначати у бланку А;
  • відкритої форми з розгорнутою відповіддю (№ 31–33); розв’язок на них потрібно записати у бланку Б.

Інформує прес-служба УЦОЯО