Daily Archives: 24/05/2019

Відповіді до тесту ЗНО з української мови і літератури: визначаємо кількість набраних балів

Предметні фахові комісії Українського центру оцінювання якості освіти встановили правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури. Інформує УЦОЯО.

Засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порога «склав/не склав» з української мови і літератури відбудеться до 13 червня. Результати тестування з цього предмета буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 14 червня.

Учасникам, які хочуть самостійно визначити кількість набраних тестових балів з української мови і літератури, радимо скористатися схемами нарахування балів за виконання завдань, а також критеріями оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власного висловлення).

Схему оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власного висловлення) з української мови, ухвалену на засіданні предметної фахової комісії з української мови при Українському центрі оцінювання якості освіти,  буде оприлюднено до 28 травня.

У Києві нагородили переможців та призерів Кубку міського голови з шахів «Кришталева тура»

24 травня 2019 року, у переддень Дня Києва та Дня столиці, в Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбулась церемонія нагородження переможців та призерів  IV Кубку Київського міського голови з шахів «Кришталева тура» серед учнів закладів освіти міста Києва. 18 юних шахістів у 3-х вікових категоріях нагороджені дипломами Київського міського голови, кубками, медалями та тематичними книгами. Урочисто привітала та нагородила переможців директор Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян та президент Київської шахової федерації Оксана Возовик.

Фінал IV Кубку відбувся 14-15 травня на базі Міжрегіональної Академії управління персоналом. У заключному етапі змагань взяли участь 175 учнів – переможців та призерів районного етапу Кубку, з них: Кандидатів у майстри спорту – 11, І розряду – 68, ІІ розряду – 43, ІІІ розряду – 23, І юнацького розряду – 14, без розряду – 16. Усього у IV Кубку взяли участь майже 16 тисяч школярів Києва.

Отже, переможцями фінального етапу стали:

серед учнів 1-4 класів  (юнаки)

1 місце –  Токтомушев Теймур, ЗЗСО № 57 Шевченківський район;
2 місце –   Самуненков Ігор, ЗЗСО № 24 Шевченківський район;
3 місце –   Клименко Володимир,  ЗЗСО № 185 Святошинський район.
серед учнів 1-4 класів (дівчата)

1 місце  – Торопцева Євгенія, НВК 141 «ОРТ» Дніпровський район;
2 місце –  Марченко Амелія, ЗЗСО № 257 Подільський район;
3 місце –  Прочаєва Аліна, ТОВ НВК «Всезнайко» Оболонський район.
серед учнів 5-9 класів (юнаки)

1 місце –  Вакуленко Олександр, ЗЗСО № 17 Подільський район;
2 місце –  Замеховський Євген, ліцей № 208 Дніпровський район;
3 місце –  Овчаренко Григорій, Новопечерська школа Печерський район.
серед учнів 5-9 класів  (дівчата)

1 місце –  Ташкінова Софія, ЗЗСО № 89 Печерський район;
2 місце –  Хатнюк Анастасія, НВК “Школа-ліцей № 38 ім. В. М. Молчанова Шевченківський район;
3 місце –   Верем’юк Вероніка, гімназія № 153 Шевченківський район.
серед учнів 10-11 класів (юнаки)

1 місце –  Яковенко Богдан,  НВК № 240 “Соціум” Оболонський район;
2 місце –  Пальчук Андрій, Києво-Печерський ліцей   № 171 «Лідер» Печерський район;
3 місце –  Коваленко Назарій, ліцей № 145 Печерський район.
серед учнів 10-11 класів (дівчата)

1 місце –  Д’ячек Аліна, Технічний ліцей Дніпровський район;
2 місце –  Луценко Олена, ЗЗСО № 125 Дніпровський район;
3 місце –  Бегішева Вікторія, ЗЗСО № 89 Печерський район.
Щиро вітаємо юну шахову еліту столиці та бажаємо їм спортивних успіхів і гучних перемог!

 

Студентів ЛККЕіП вчили надавати домедичну допомогу

Доброю традицією стало проведення практичних занять за межами навчального закладу. Цей раз не став випадком, за підтримки адміністрації ВНЗ «Львівський кооперативний коледж економіки і права» викладач дисципліни «Основи медико-санітарної підготовки», Людмила Плугіна разом зі студентами  взяли участь в другому семінарі-тренінгу «Надання першої домедичної допомоги», який відбувся на базі Львівського медичного коледжу післядипломної освіти.

Мета заняття – популяризація і поширення знань та вмінь з надання першої домедичної допомоги, виховувати активну громадянську позицію, гуманізм тощо.

Семінар-тренінг проводили лікар медицини невідкладних станів Марія Блажівська та викладач невідкладної медичної допомоги дитячої реанімації та анесезіології Мар’яна Солодовська-Кольцова.

Учасників тренінгу ознайомили із законодавчою базою та основними принципами охорони здоров’я людини в Україні, рятувальним ланцюжком дій при раптовій зупинці серця, з алгоритмом надання домедичної допомоги реанімування дорослих і дітей, з основними правилами та порядком проведення реанімації тощо.

На манекенах студенти проводили непрямий масаж серця, як спосіб відновлення діяльності серцево-судинної системи, вдосконалювали методику його виконання, ознайомились із застосуванням автоматичного зовнішнього дефібрилятору тощо.

По завершенні семінару-тренінгу студенти та викладач коледжу отримали Сертифікати.

Адміністрація коледжу, викладач та студенти висловлюють вдячність адміністрації Львівського медичного коледжу післядипломної освіти за можливість взяти участь у семінарі-тренінгу з надання першої домедичної допомоги, а лікарю медицини невідкладних станів Марії Блажівській та викладачу невідкладної медичної допомоги дитячої реанімації та анесезіології Мар’яні Солодовській-Кольцовій – за надані знання.

Як зауважив студент групи ПВ(н)-18 «… що в умовах військових дій такі заняття просто необхідні і він хоче піти на курси  Домедичної допомоги в умовах бойових дій (тактична медицина)  і радів з того, що в усіх його одногрупників вийшло спасти життя, хоча воно було на манекені..»

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського кооперативного коледжу економіки і права

 

 Закордонне стажування співробітників ЖНАЕУ в лабораторіях  «Bioveta»

У травні тижневе стажування  на біофабриці «Bioveta a. s.» у Чехії проходили працівники навчально-наукової клініко-діагностичної лабораторії Житомирського національного агроекологічного університету – Тетяна  Буднік  та Ніна Лебедівська.

Результатом навчання є готовність спеціалістів до виконання сучасного методу ELISA (ІФА, імуноферментний аналіз). У рамках подальшої співпраці між Житомирським національним агроекологічним університетом та ТОВ “Біовета” планується відкриття сучасної лабораторії на базі факультету ветеринарної медицини.

«Історія компанії почалась ще в 1918 році в маленькому містечку Івановіце на Гане. На даний момент компанія експортує більш ніж 20 категорій продукції в 80 країн Європи, Азії, Америки, Африки та Австралії, – ділиться Тетяна Буднік. – Працює в компанії близько 700 працівників Всі будівлі з безліччю лабораторій, в яких створені комфортні умови роботи для науковців. Лабораторії обладнані дорогою технікою та, здається, безмежною кількістю лабораторного посуду та допоміжних матеріалів, умови роботи ідеальні. Знання постійно циркулюють, і тому потрібно “схоплювати на льоту”. Це був тиждень в сучасній лабораторії з кваліфікованими працівниками, тиждень нових методик, нових приладів і нових вражень.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

 

 

 

ЗНО-2019:  українську мову і літературу складали 339 753 особи

За оперативною інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти, участь у тестуванні з української мови і літератури взяли 339 753 особи, що становить 97,2 % від загальної кількості зареєстрованих. 58 учасників ЗНО не змогли потрапити до пунктів тестування через запізнення, 131 – через відсутність одного з обов’язкових документів. Повідомляє прес-служба УЦОЯО.

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання у пунктах тестування забезпечували 57 899 осіб. Дотримання процедури тестування контролювали 255 громадських спостерігачів і 40 представників засобів масової інформації.

Якщо учасники зовнішнього оцінювання не змогли сьогодні взяти участь у тестуванні  з української мови і літератури через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, вони зможуть до 29 травня зареєструватися для участі в додатковій сесії. Для цього необхідно подати до регіонального центру, у якому проходили реєстрацію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та відповідну заяву. Докладніше про умови участі у додатковій сесії — у відповідному розділі.

Із завданнями сертифікаційної роботи та правильними відповідями можна ознайомитися в розділі «ЗНО-2019. Українська мова і література». 

Нагадуємо, результати зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти зараховуватимуться як державна підсумкова атестація з української мови, а також як вступний тест для охочих вступати до закладів вищої освіти.