Daily Archives: 29/05/2019

 Студент ЖНАЕУ  – володар Кубку світу з рукопашного бою

Протягом 23-27 травня 2019 року у м. Карвіна (Чехія) відбув Кубок світу з рукопашного бою Dragon World Cup. У складі збірної команди України у цих змаганнях взяв участь студент факультету екології і права Житомирського національного агроекологічного університету Іван Тимчишин.

Зокрема, у ваговій категорії до 72 кг Іван  став володарем Кубку світу. Збірна України у командному заліку виборола перше місце.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Уманський НУС відзначив День науки урочистою Академією

Проведення урочистої Академії з нагоди Дня науки сьогодні в Уманському національному університеті садівництва зібрало чимало науковців професорсько-викладацького складу університету та гостей, посадовців міста Умані.

Зокрема, привітати з професійним святом науковців Уманського НУС до навчального закладу завітали: очільник міста Олександр Цебрій, голова Уманської районної державної адміністрації Євгеній Данченко, голова Уманської районної ради Оксана Супрунець, голова Управління агропромислового розвитку Уманської райдержадміністрації Валентина Мовчанюк, голова Уманської районної профспілкової організації працівників АПК Варвара Гаркава. Їх гостинно вітала ректор університету Олена Непочатенко, а гості, відзначивши велику працю Олени Олександрівни та її беззаперечний талант вести з колегами наукову діяльність, відзначили кращих почесними грамотами за досягнуті успіхи у науково-дослідній роботі та з нагоди Дня науки.

Справжньою окрасою та тримачем посмішок присутніх на заході були молоді та талановиті студенти Уманського НУС – творчі колективи університету, вокальні виступи яких викликали шквал оплесків, надихаючи та звеселяючи усіх присутніх.

Для Уманського національного університету садівництва це особливе свято, адже розвиток навчального закладу нерозривно пов’язаний з успіхами у науковій діяльності, з результативною працею вчених. Науковий шлях нашого навчального закладу має славну історію, яка сягає  понад 175 років. Вона багата на яскраві події та легендарні імена, відома у світі своїми науковими школами, що виховали сотні талановитих вчених, якими сьогодні пишається університет, регіон і вся країна.

Тож щиро вітаємо славну когорту науковців і весь колектив університету з Днем науки, зичимо  творчої наснаги, нових яскравих наукових звершень і відкриттів на славу науки, України, міста та рідного університету!

 

За матеріалами прес-центру Уманського НУС

ЗНО-2019. Відповіді до тесту з англійської мови

Згідно з оперативною інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти, участь у тестуванні з англійської мови взяли 91 277 осіб, що становить 95 % від загальної кількості зареєстрованих.

17 учасників зовнішнього незалежного оцінювання не змогли потрапити до пунктів тестування через запізнення, 12 — через відсутність одного з обов’язкових документів.

Із завданнями сертифікаційної роботи та аудіофайлом частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)» можна ознайомитися в розділі «ЗНО-2019. Англійська мова». 

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання в пунктах тестування забезпечували 16 060 осіб. Дотримання процедури тестування контролювали 89 громадських спостерігачів й 6 представників засобів масової інформації.

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, можуть зареєструватися для участі у додатковій сесії. Для цього необхідно протягом 5 робочих днів (з урахуванням дня проведення тестування) подати до регіонального центру, у якому проходили реєстрацію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та відповідну заяву. Докладніше про умови участі у додатковій сесії — у відповідному розділі.

Правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з англійської мови буде розміщено 29 травня в розділі «ЗНО-2019. Англійська мова».

У ЛККЕіП відбулася конференція «Особливості  митного регулювання в Україні та актуальні проблеми на сучасному етапі»

Нещодавно викладачами циклової комісії підприємництва та біржової діяльності Львівського кооперативного коледжу економіки і права організовано та проведено науково-теоретичну конференцію на тему: «Особливості  митного регулювання в Україні та актуальні проблеми на сучасному етапі». Участь в конференції взяли  студенти ІІ і ІІІ курсів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», спеціалізація Товарознавство в митній справі, та учні 9-х класів Львівської середньої загальноосвітньої школи №74.

Голова циклової комісії, Лідія Марчишин привітала учасників і гостей наукового заходу та зазначила, що конференція направлена на підтримку і розвиток наукової діяльності молоді, виявлення інтелектуальних і творчих здібностей, формування зацікавленості до науково-дослідної роботи, навиків публічного виступу, вміння захищати свої наукові наробки.

У ході конференції  виступили  з доповідями: Діана Яценко «Основні тенденції розвитку та стан митної політики як складової економічної безпеки України», група  ПТБ(н)-16 (науковий керівник: Оксана Шура), Іван Найда «Ввізне мито на транспортні засоби України», група ПМ(н)-17 (науковий керівник: Лідія Марчишин),  Ірини Копко  «Зарубіжний досвід митно-тарифного регулювання та перспективи його застосування в Україні»,  група ПТБ(н)-16 (науковий керівник: Марія Василишин), Уляна Рубай «Шляхи вирішення проблеми незаконного переміщення товарів через  митний кордон України», група ПМ(н)-17 (науковий керівник: Марія Ільків), Северин Сокол «Ефективність реформування державної фіскальної служби України», група ПТБ(н)-16 (науковий керівник: Марія Василишин), Ярина Яцкович «Митні новації та їх роль для  української економіки», група ПМ(н)-17 (науковий керівник: Марія Ільків), Наталія Мекелита «Управління митними ризиками в наземних пунктах пропуску» група ПТБ(н)-16, (науковий керівник: Лідія Марчишин) та  інші

Усі виступи жваво дискутувалися й обговорювалися.

Теми доповідей були актуальними, змістовними та супроводжувались цікавими презентаціями.

Підводячи підсумки конференції заступник директора коледжу з навчально- методичної роботи Ігор Леськів відзначив позитивні напрацювання студентів, звернув увагу на вміння авторів робіт працювати над обраними темами.

Усі учасники студентської науково-теоретичної конференції були нагороджені грамотами.

Дирекція коледжу, висловила подяку учасникам та їх науковим керівникам за підготовку та участь в студентській науково-практичній конференції.

 

  Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права

У ВНТУ відбулася зустріч керівництва вишу із старшим директором із розробки програмного забезпечення для підрозділу серверних технологій Oracle America

Із 24 по 26 травня 2019 р. до Вінниці завітали представники всесвітньовідомої ІТ-корпорації Oracle на чолі із старшим директором із розробки програмного забезпечення для підрозділу серверних технологій «Oracle America, Inc.», Джоелем Калманом (США).

До складу делегації також входили: Олександр Барбанеагра – старший клауд-консультант в Oracle (Румунія), Шакіб Рахман – менеджер із розробки програмного забезпечення в Oracle (США), Влад Уваров – менеджер із розробки програмного забезпечення для підрозділу серверних технологій в Oracle (США) та Олександр Каплун – представник Oracle в Україні.

24 травня 2019 р. топ-представники корпорації Oracle мали зустріч із вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим. Наступного дня вони взяли участь у традиційному для Вінниці «Велодні».

А вже 26 травня 2019 р. перед їх виступом на ІТ-конференції«HIGH LOAD UA» відбулась зустріч із ректором Вінницького національного технічного університету Володимиром Грабко.

У Києві знаходиться українське регіональне представництво корпорації Oracle. А от Вінниця зацікавила  топ-представників Oracle своєю активністю із впровадження нових технологій та зростанням клієнтів ІТ-продуктів Oracle за останній період.

Нагадаємо, що Oracle Corporation – американська ІТ-корпорація, найбільший у світі розробник програмного забезпечення для організацій, потужний постачальник серверного обладнання. У 2018 році корпорація Oracle за своїми прибутками стала третьою найбільшою компанією у світі, що займається розробкою програмного забезпечення. Також, Oracle Corporation займається ще і впровадженням ERP-, CRM- та SCM-систем. Останнім часом, корпорація Oracle є одним із лідерів із впровадження новітніх ІТ-технологій, зокрема, сервісів Cloud Computing, Blockchain, Machine Learning та Artificial Intelligence. Придбати продукти Oracle можна більш ніж в 150 країнах світу завдяки розгалуженій дистриб’юторській мережі. За приблизними підрахунками Oracle має майже 500 тис. клієнтів у 175 країнах світу. Уже декілька років поспіль засновник Oracle Ларрі Еллісон займає 3-ю сходинку найбагатших людей світу за версією Forbes, а також він входить до Ради директорів Tesla, Inc.

Важливою складовою стратегії розвитку Oracle Corporation є співпраця з академічним співтовариством в контексті впровадження навчальних програм Oracle для розвитку професійних навичок студентів та молодих фахівців, розширення доступу до можливостей сучасних цифрових технологій.

В даному контексті, 26травня 2019 року у Вінницькому національному технічному університеті (ВНТУ) відбулась зустріч керівництва вишу із старшим директором із розробки програмного забезпечення для підрозділу серверних технологій Oracle America, Inc., Джоелем Калманом (США).

Під час зустрічі були обговорені спільні позиції, що представляють інтерес для обох сторін.

Ректор ВНТУ Володимир Грабко, запевнив топ-представників корпорації Oracle, що у виші активно підтримуються ініціативи із впровадження новітніх ІТ-технологій, а також наявний значний потенціал активної та водночас креативної молоді, яка прагне до отримання сучасних знань та нових професійних навиків, що викликало інтерес представників Oracle.

Джоел Калман відзначив значну активність із впровадження технологій Oracle APEX ІТ-компаніями Вінницького регіону України, зокрема, офіційним представником Oracle у Вінниці – APEXREST (CEO – Олексій Вихристюк), що займається розробкою, впровадженням, супроводом бізнес-додатків та корпоративних ботів із використанням сучасних інформаційних технологій.

Доречно зазначити, що саме завдяки активній співпраці вишу, зокрема кафедри комп’ютерних наук, із APEXREST ця зустріч у ВНТУ стала реальністю.

Засновник APEXREST Олексій Вихристюк зазначив: «Ми вже багато років проявляємо активну позицію щодо використання технологій Oracle в Україні. Адже ми цей напрямок дуже активно просуваємо і нас помітили за кордоном. З нами зв’язалися ще у 2017 році і з того часу ми активно підтримуємо зв’язок. Цього року вони вирішили приїхати до нас в гості особисто. І ми організували першу конференцію, присвячену високонавантаженим технологіям «HIGH LOAD UA 2019», спікером якої буде Джоел Калман. Це велика честь, адже це людина, яка входить до ТОП-менеджерів Oracle, знає його засновника, це досить велика людина у компанії».

Варто зазначити, що Джоел Калман є автором декількох книг із технологій Oracle, включно з: «Expert One on One Oracle», «Beginning Oracle Programming», and «Mastering Oracle PL/SQL: Practical Solutions». Джоел Калман має ступінь бакалавра у галузі комп’ютерних та інформаційних наук інженерного коледжу державного університету Огайо, а із 1996 року – Senior Director, Software Development in Oracle APEX at Oracle America, Inc.

Також, Олексій Вихристюк відзначив перші успіхи активної співпраці із ВНТУ, зокрема, відкриття у 2018 році на базі кафедри комп’ютерних наук ВНТУ (зав. кафедри Андрій Яровий) спеціалізованого комп’ютерного класу, де уже впроваджуються в освітній процес факультативні курси із технологій Oracle APEX.

Отож, під час зустрічі у ВНТУ було відзначено поточні успіхи та значну перспективу подальшої співпраці, починаючи із місцевого рівня та розвиток подальших проектів регіонального та міжнародного рівнів. Інновації Oracle Corporation все більше інтегруватимуться у навчальний процес Вінницького національного технічного університету, зокрема його кафедри комп’ютерних наук. Потому є перспектива сертифікації молодих фахівців і їх працевлаштування в ІТ-компаніях, що співпрацюють з Oracle. Для молодих ІТ-фахівців це звичайно буде безцінний досвід, що відкриває чудові можливості працевлаштування та перспективи кар’єрного зростання.

А потім, того ж дня в хабі “Місто змістів” у Вінниці відбулась конференція «HIGH LOAD UA 2019», де запрошені представники ІТ-корпорацій Oracle та Microsoft провели високопрофесійні лекції та майстер-класи для зацікавлених представників ІТ-спільноти та науковців і студентів вишів.

Таким чином, дана подія є черговим підтвердженням як активного розвитку ІТ-індустрії в Україні та, зокрема, у Вінниці,так і високого професійного рівня вітчизняних ІТ-фахівців.

За інформацією ПРЕС-ЦЕНТР ВНТУ

Учасники українських антарктичних експедицій зустрілися з переможцями конкурсу  “Запроси полярника до себе”

Учасники українських антарктичних експедицій (УАЕ) встигли до закінчення навчального року відвідати всі школи-переможці конкурсу «Запроси полярника до себе!». Загалом у межах акції вони зустрілися з учнями майже 30 шкіл з 9 міст – Києва, Черкас, Миколаєва, Білої Церкви, Житомира, Одеси, Львова, Харкова, Запоріжжя. Інформує Національний антарктичний науковий центр МОН 28 травня 2019 року.

 

 

«Конкурс для українських школярів під назвою «Запроси полярника до себе!» наш центр спільно з МОН почали торік 1 жовтня. Якщо відверто – ми навіть не очікували такої зацікавленості й стільки відгуків! Ми отримали понад 200 листів, малюнків та запитань від учнів. Підходи були різні: і відеозапрошення, і чудові малюнки, і фото з пирогом, спеченим власноруч. Приємно було дізнатися, наскільки допитливими є наші діти. Питання теж були дуже різні: від фауни Антарктиди до побуту полярників, наприклад «Чи часто Ви бачите ведмедів та пінгвінів? Що Ви їсте? Як Ви ходите слизькою кригою? Чи сумуєте за рідними?», – розказав очільник Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий.

Спочатку конкурс було оголошено для 8 міст. У них полярники обрали по 3 школи-переможці. Однак також були заклади, яким учасники експедицій віддали «глядацькі симпатії», тому географію поїздок було розширено.

«Зустрічі були неймовірні, діти вітали нас дуже тепло, ставили багато запитань. Ми розповідали про своє життя та роботу на станції, показували відео з Антарктики. Виявилося, що полярники для школярів – справжні герої. І це справді мотивує, показує, що наша робота – важлива», – поділився враженнями учасник 21-ї УАЕ Олександр Савицький.

Наприклад, у Миколаївській ЗОШ №1 Олега Ольжича полярникам подарували ляльку-мотанку, яку учасники цьогорічної сезонної експедиції відвезли в Антарктиду. Вона стала справжнім талісманом на станції «Академік Вернадський».

«А доки тривав тур наших полярників школами, ми отримали на пошту дуже цікавий лист. У ньому 12-річний хлопчик написав, що коли виросте, хоче працювати на станції «Академік Вернадський», і запитував на кого йому для цього треба вчитися. Коли діти таке пишуть, то розумієш, що всі зусилля зовсім недаремні. На запит ми відповіли. Порадили вчитися на метеоролога, морського біолога чи геофізика», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона також додала, що на наступний навчальний рік МОН та НАНЦ планують продовжити конкурс і зробити його географію масштабнішою.

Нагадуємо, що зараз на станції «Академік Вернадський» перебуває 24-а Українська антарктична експедиція.

У столичній школі № 119 відбулася презентація мультипрофільного харчування

Пілотний проект мультипрофільного харчування по типу «шведський стіл» за бюджетні кошти упроваджено вже у п’ятому закладі загальної середньої освіти столиці.

 

28 травня презентація проекту відбулась у загальноосвітній середній школі № 119 Деснянського району Києва. За кошти бюджету міста у закладі освіти харчуються 472 дитини. Вартість сніданків учнів 1-4 класів становить 20 грн, а дітей пільгових категорій – 24,75 грн.

Забезпечити дітям не просто корисну, а ще й смачну їжу комунальному підприємству вдається за рахунок збалансованості та різноманітності. Такий принцип подачі їжі виховує культуру харчування у дітей. До меню обов’язково входять декілька видів овочів, фруктів, м’ясні та рибні вироби, кілька видів напоїв, хлібобулочні вироби, млинці, йогурт, суп та кілька видів гарнірів.

Нагадуємо, що позитивний досвід мультипрофільного харчування вже впроваджено у закладах освіти Печерського району (Гімназія № 86 “Консул”,Спеціалізована школа №47, № 88, № 133)

Цього тижня, 30 травня, презентація мультипрофільного харчування  відбудеться у ще одному закладі освіти столиці – школі № 90 Печерського району.