Daily Archives: 30/05/2019

 У ЖНАЕУ провели форум до Дня захисту прав дітей

На базі Житомирського національного агроекологічного університету 29 травня відбувся форум «Захист прав дітей як необхідна складова розбудови правової держави та громадянського суспільства в Україні»,  присвячений Дню захисту прав дітей в Україні. 

Мета проведення  заходу –  широке професійне та громадське обговорення питань, пов’язаних зі станом прав у галузях соціального захисту дітей, ювенальної превенції та ювенальної юстиції, торгівлі дітьми, догляду та лікуванні дітей і сімей, уражених ВІЛ/СНІД.

До участі  у форумі було залучено широке коло фахівців – представників органів виконавчої влади, службу (управління) у справах дітей Житомирської міської ради, науковців, ЗМІ, громадські правозахисні організації, представників ЖНАЕУ.

Заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталія Радушинська розповіла про те, які існують  механізми захисту прав дітей. Як та куди звертатися за отриманням безоплатної правової допомоги у разі порушення прав дитини? Чи може сама дитина звернутись за отриманням правової допомоги?

«Українське законодавство змінюється і діти отримують більше правових механізмів захисту своїх прав, – наголосила Наталія Радушинська. – Починаючи з 2018 року усі діти мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Це означає, що у разі потреби фахові адвокати у судах будуть захищати інтереси дитини, а їх послуги оплатить держава. Посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства – ще один важливий крок у захисті прав дітей. Але попри законодавчі новації ще потрібно багато працювати аби виробити нульову толерантність до насильства в українському суспільстві».

Про порушення прав дітей з інвалідністю розповів Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Петро Грибан.  Фахівці служби у справах дітей розповіли про захист майнових прав дітей, дотримання права на життя з батьками, та допомоги дітям, які зазнають насильства в родині.
Учасники заходу наголосили, що питання захисту прав дитини дійсно є дуже важливим.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

Цифрову та прозору німецько-українську систему постачання продуктів харчування досліджували в Уманському НУС

В Уманському національному університеті садівництва відбулося засідання круглого столу «Цифрова і прозора: німецько-українська система постачання продуктів харчування».

Дискусія за заданою тематикою розвивалася між трьома групами учасників: науковці, до складу яких увійшли ректор Уманського НУС, професор Олена Непочатенко; професор кафедри морського бізнесу і логістики Ганс-Дітріх Хаасіс (Університет м. Бремен, Німеччина); професор Міжнародного університету прикладних наук Ірина Довбіщук (м. Бремен, Німеччина); заступник декана факультету маркетингу, професор Олександр Дима (Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана); декан факультету менеджменту, доцент Наталія Вернюк (Уманський НУС); завідувач кафедри менеджменту, професор Олександр Школьний (Уманський НУС); професор кафедри менеджменту Інна Новак і та доцент цієї ж кафедри Марина Гоменюк (Уманський НУС); аграрний бізнес, який представляли керівник ФГ «Агрофірма «Базис» Володимир Осадчий, директор СТОВ «Маяк Агро» Михайло Богач, головний технолог насіннєвого заводу LNZ Group Руслан Довгун і начальник планово-економічного відділу ПОСП «УТК» Руслан Гоменюк і органи місцевої влади в особі начальника управління агропромислового розвитку Уманської районної державної адміністрації Валентини Мовчанюк.

Під час обговорення були розглянуті питання постачання продуктів харчування та проблеми, що виникають у процесі організації збуту аграрної продукції, основною з яких названо відсутність цифрового супроводу сільськогосподарських товарів і наявність значної кількості посередників між виробником і споживачем.

На думку підприємців, вирішення цієї проблеми можливе за рахунок створення обслуговуючих кооперативів з надання логістичних послуг і діджіталізації.

Також під час зустрічі було узагальнено, що на ринку праці існує потреба у висококваліфікованих фахівцях зі збуту та логістики, що викликає необхідність підвищення рівня обізнаності спеціалістів у даній галузі. А от досягнення означеного результату можливе лише у тісній співпраці аграрних виробників і закладів освіти.

Інна Новак, професор кафедри менеджменту Уманського НУС

 

МОН запрошує до обговорення Порядку проведення моніторингу якості освіти

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти».

Документ сприятиме забезпеченню якості проведення моніторингових досліджень, розширенню кола суб’єктів моніторингу діяльності, розмежуванню повноважень між органами влади, державними установами, представниками громадськості у сфері координації його здійснення.

У проекті визначаються види, форми та методи проведення моніторингових досліджень,  а також особливості процедури підготовки та проведення моніторингу якості освіти.

Завантажити документ

НУШ: як технології змінили звичні уроки

 У 2018-2019 роках 448,6 тис. дітей отримали початкову освіту за новими стандартами реформи освіти. Проект Нова українська школа передбачав підвищення якості середньої освіти за допомогою інноваційних підходів до навчання та інтеграції мультимедійних технологій в освітній процес.

У спеціалізованій школі №106 міста Києва відбувся відкритий урок «Нової української школи» (НУШ), ключового проекту реформи Міністерства освіти і науки України. Вже 2 роки учні молодших класів навчаються за допомогою інноваційних підходів та інтеграції мультимедійних технологій в освітній процес.

Наразі в Україні діє 16,2 тис. закладів середньої освіти, де навчається 3,9 млн учнів. У 2018 держава передбачила 3,13 млрд грн на підтримку освітньої реформи, з яких 1 369 086,8 тис. грн було виділено тільки на НУШ. У 2019 держбюджетом передбачено додаткових 1 млрд гривень на оснащення класів, середня наповнюваність яких: у міських школах – 25 учнів, в сільських – 13 учнів. Для дітей технічно переоснащать класи, підготують нові підручники та проведуть підвищення кваліфікації вчителів. За роки реформи створено 24 211 додаткових місць у закладах освіти для дітей дошкільного віку та на 65% зросла кількість учнів, що отримують інклюзивну освіту (з 7 179 учнів у 2017/2018 н.р. до 11 839 учнів у 2018/2019).

Олександр Думанський, експерт та менеджер з розвитку проекційного бізнесу та освітніх програм представництва «Epson Europe B.V.», що є провідним виробником обладнання для освітньої сфери, зазначив, що умовою ефективного навчання є використання нової техніки та інтеграція технологій у навчальний процес. Epson вже понад 10 років працює з українським сектором освіти. На меті швидке та ефективне опановування педагогами нових технологій. Важливим етапом є не тільки купівля та інсталяція комплекту техніки, але й навчання викладачів ефективній роботі з обладнанням через консультації з вибору обладнання, тестування, семінари та конференції для викладачів. Дана робота проводиться як за допомогою ресурсів Epson в Україні, так і в тісному співробітництві з Міністерством освіти і науки України та його інститутів.

З досвіду, найпопулярнішими мультимедійними рішеннями для класів НУШ є інтерактивний проектор, цифрова документ-камера та друкувальні багатофункціональні пристрої. Спеціаліст повідомив, що попит на сучасну техніку для шкіл має загальне співвідношення близько 12% продажів припадає на Київ, і 88% на регіони[1].

“Я викладаю за програмою НУШ вже два роки й можу запевнити, що діти ефективніше засвоюють інформацію та їм цікавіше вчитися, оскільки тепер уроки проходять у форматі ігор та візуальної демонстрації навчального матеріалу. Мені, як вчителю, зручно проводити заняття, оскільки я маю постійний доступ до інформації. На уроці “Я пізнаю світ” ми виводимо на екран велике зображення листків, квітів, та будь-яких дрібних предметів, зображення із зошитів. Діти бачать велику картинку на екрані за допомогою документ-камери. Це зручно, адже мені не треба ходити поміж партами, а дітки бачать зображення навіть з останніх парт. Також я можу надрукувати потрібні мені документі прямо перед уроком”, – розповіла Лариса Чавро, вчителька та сертифікований тренер-педагог НУШ під час уроку.

 

Сертифікат відповідності міжнародним стандартам якості стане головною вимогою для організації харчування в школах

До першого вересня 2019 року всі комунальні підприємства, які займаються шкільним харчуванням у столичних закладах освіти, мають отримати сертифікат відповідності міжнародним стандартам якості харчування HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point). Про це заявив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський під час наради з начальниками районних управлінь освіти.

«Наше головне завдання зараз – це побудувати систему стандартів та норм якості у шкільному харчуванні. Усі підприємства, що харчують наших дітей, обов’язково мають впорядкувати роботу та отримати сертифікати якості міжнародного зразка. У свою чергу, районні адміністрації разом із комунальними підприємствами, що забезпечують харчування шкіл, мають відпрацювати нові форми та меню. Годувати наших дітей потрібно по-новому. І тільки за усвідомлення спільної відповідальності усіх учасників організації харчування будуть покращення. В іншому разі, вже з наступного навчального року, підприємства, що не отримають сертифікатів відповідності, будуть усунені від постачання їжі», – підкреслив Валентин Мондриївський.

Крім того, заступник голови КМДА зазначив, що у рамках реформування шкільного харчування, розглядаються кілька моделей його організації. Одна з них, яка вже декілька років ефективно працює у Німеччині, створення мініцехів на базі опорних шкіл, які забезпечуватимуть їжею найближчих 20-30 закладів освіти.

«Оскільки зміна шкільного харчування пов’язана з великими капіталовкладеннями, ми розглядаємо декілька варіантів його реалізації. Мініцехи – як один із найпривабливіших. Завдяки економії на обслуговуючому персоналі у їдальнях, ми можемо розглянути питання підвищення вартості одного обіду на дитину. Адже якість продуктів для наших дітей – це найважливіше. Перші школи, у яких плануємо реалізовувати таку систему, будуть пілотними, і логічно, що краще починати з тих, де ситуація у найбільш критичному стані. Ми вирішимо питання  постачання якісних продуктів, аби нашим дітям було смачно і безпечно харчуватися. При цьому бюджетні кошти мають використовуватися ефективно», – додав заступник голови КМДА.

Таку ініціативу КМДА активно підтримують батьки київських школярів.

Стартувало ЗНО з фізики

Для проходження тесту з фізики зареструвалися 23 485 осіб. Допуск абітурієнтів до пунктів тестування триватиме з 10:15 до 10:50. Зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться об 11:00. 

Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено лише за наявності таких документів:

  • оригіналу Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
  • паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті;
  • запрошення-перепустки для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.

У разі неможливості пред’явлення оригіналу Сертифіката, паспорта чи іншого документа, серію та номер якого зазначено у Сертифікаті, або за умови надання копій цих документів абітурієнта до пункту проведення ЗНО допущено не буде.

На виконання сертифікаційної роботи з фізики відведено 180 хвилин. Загальна кількість завдань у тесті — 38. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши усі завдання, — 60.

Сьогодні ВР розгляне проект закону «Про повну загальну середню освіту»

 Комітет ВРУ з питань науки і освіти рекомендував прийняти проект закону «Про повну загальну середню освіту» за основу в першому читанні – депутати мають його розглянути вже завтра. Про це йшлося 29 травня 2019 року, під час засідання Комітету ВРУ з питань науки і освіти.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич наголосила, що надзвичайно важливо прийняти цей закон бодай у першому читанні, щоб побудова нової системи шкільної освіти не зупинялася на півшляху.

 

«2017 року парламент ухвалив Закон «Про освіту», що став фундаментом освітньої реформи. Саме завдяки йому 1 вересня минулого року першокласники прийшли навчатись у Нову українську школу. Але для повноцінного будинку фундаменту недостатньо, нам також потрібні стіни, вікна, дах – ті механізми, які дадуть повноцінно реалізуватись ідеям Закону «Про освіту» та концепції НУШ. І саме цією опорною стіною реформи має стати презентований сьогодні проект закону «Про повну загальну середню освіту», – зазначила Лілія Гриневич.
Загалом Комітет ВРУ з питань науки і освіти виніс позитивну оцінку законопроекту.
Водночас йшлося про те, що окремі зауваження до проекту можна буде врахувати між розглядами документа в першому та другому читанні.
Нагадуємо, що 13 березня 2019 року Уряд подав до ВРУ проект закону «Про повну загальну середню освіту», який розширює можливості для учнів, учителів, батьків та освітніх управлінців. Докладніше про закон тут.