Daily Archives: 31/05/2019

48 українців виграли гранти Еразмус+ на магістратуру в престижних європейських університетах

48 українців будуть навчатися на спільних магістерських програмах в університетах Європи за підтримки Програми Європейського Союзу Еразмус+. Конкурс Програми зі ступеневої мобільності 2019 року вже завершено і ми маємо наступні результати – 2 273 студенти з усього світу виграли грант на спільні магістерські програми Еразмус Мундус. Серед них і 48 українців з різних міст України: Київ, Львів, Вінниця, Харків, Івано-Франківськ, Чернівці, Кривий Ріг, Дніпро та Одеса. Додатково, 155 студентів з України наразі знаходяться в резервному списку на навчання за грантом Еразмус+.

Всього на конкурс 2019 р. було подано 31 661 заявка від кандидатів з 185 країн усього світу, серед яких від України було подано – 417. Таким чином, Україна входить до ТОП-15 країн, які показують найкращі результати в рамках цього конкурсу. Крім того, від кандидатів з країн Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія та Молдова) було подано 878 заявок, з яких – 71 кандидат отримав грант. Як результат: Україна знову показує найкращі успіхи в рамках Східного партнерства!

Студенти з України розпочнуть своє навчання на спільних магістерських програмах Еразмус Мундус (Erasmus Mundus Joint Degrees – EMJMDs) у відомих університетах Австрії, Бельгії, Болгарії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Німеччини, Нідерландів, Португалії, Сполученого Королівства, Франції та Чехії. Еразмус Мундус – це унікальні та престижні магістерські програми, що розроблені партнерством мін. з 2-ох країн Європи, які надають гранти кандидатам з усього світу та покривають витрати власне на навчання, трансфери, візу, страхування, щомісячну стипендію в 1 000 євро на місяць тощо. Окрім основних навчальних програм, студенти отримають можливість відвідувати мовні курси, а також дізнатись більше про країни Європи, нові традиції та культури разом з одногрупниками зі всього світу.

Цього року українські студенти зацікавилися такими тематиками магістерських програм як: урбанізація, глобалізація та гендерні дослідження; наномедицина та соціальне здоров’я; туризм, культура і мистецтво; інженерія та ІТ; кліматичні зміни тощо.

На сьогоднішній день, вже 205 українських студентів навчаються на EMJMD з 2014 року – 191 магістр та 14 аспірантів. Окрім освітньої місії, вони виконують ще одну важливу роль «амбасадорів», які сприяють і підтримують Україну в Європі, а при поверненні – сприятимуть розвитку, модернізації та реформам в рідній державі.

Додатково: ЕРАЗМУС+ – це Програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту.

Дізнайтесь більше про можливості EMJMD за посиланням: http://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/granti-dlya-studentiv-vipusknikiv-vikladachiv-ta-inshikh-pratsivnikiv/90-spilni-mahisterski-prohramy-erazmus.html

ЗНО-2019. Відповіді до тесту з фізики

Предметна фахова комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з фізики. Ознайомитися з таблицею правильних відповідей можна в розділі«ЗНО-2019. Фізика»

Нагадуємо, що засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порога «склав/не склав» з фізики відбудеться до 13 червня. Результати тестування з цього предмета буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 14 червня.

Абітурієнтам, які хочуть самостійно визначити кількість набраних тестових балів з фізики, радимо скористатися схемами нарахування балів за виконання завдань

 

 

Роз’яснення щодо використання нової редакції «Українського правопису»

22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 437 «Питання українського правопису», якою схвалено нову редакцію «Українського правопису».

Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Склад комісії затверджений розпорядженням КМУ від 17 червня 2015 р. № 416.

У серпні-вересні 2018 року відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3000 пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, окремих громадян.

3 червня 2019 року фінальний текст нової редакції «Українського правопису» буде опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук.

З цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення.

Водночас зараз розробляється план імплементації нової редакції «Українського правопису». Цим документом, зокрема, буде передбачено терміни та етапи впровадження змін в освітній процес.