Daily Archives: 12/09/2019

ХПІ об’єднав популяризаторів науки з 15-ти країн світу

2-6 вересня, вперше в Україні на базі НТУ «Харківський політехнічний інститут» пройшла XVI щорічна міжнародна конференція з практичної науки «HSCI`2019» (Hands-on Science). Вона об’єднала педагогів, методистів, популяризаторів науки, студентів із близько 15-ти країн світу (США, Португалія, Велика Британія, Іспанія, Японія, Чехія, Індія, Україна, та ін.). Серед хедлайнерів конференції — фахівці в галузі STEM-освіти світового рівня. Учасники відвідали понад 20 інтерактивних презентацій, майстер-класів, демонстрацій експериментів за різними напрямами, брали участь в дискусіях, обмінювалися досвідом в сфері популяризації інженерних та природничих наук.

Міжнародна конференція HSCI`2019 стартувала 2 вересня на базі НТУ «ХПІ». Урочиста церемонія відкриття відбулася за участю ректора вишу Євгена Сокола, директора департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Лариси Карпової, президента співтовариства Hands-on Science Network Мануеля Філіпа Кости, організаторів конференції, учасників з різних країн.

«Для мене велика честь і радість вітати в нашому університеті учасників XVI міжнародної конференції з практичної науки «Hands-on Science». Ми пишаємося, що саме ХПІ вперше в Україні прийняв цей міжнародний форум, який об’єднав представників США, Великої Британії, України, Чехії, Японії, Португалії. Я гордий, що тут присутні вчені НТУ «ХПІ» та вчителі з усіх куточків України, яким небайдуже майбутнє нашої країни: вони популяризують серед школярів інженерну освіту, природничі науки за допомогою технологій STEM. Це допоможе мотивувати учнів у вивченні фізики, хімії, інших інженерних спеціальностей, інтерес до яких сьогодні потрібно підвищувати. Ми повинні довести нашим дітям, що природничі науки — це майбутнє», — сказав ректор ХПІ професор Євген Сокол.

Директор департаменту науки і освіти ХОДА Лариса Карпова відзначила, що такий захід є важливим і почесним для Харківського регіону. Тут учасники можуть не лише обмінюватися новими педагогічними технологіями, досвідом в сфері популяризації інженерних та природничих наук, а й розвивати міжнародні контакти.

Локаціями для HSCI`2019 стали аудиторії вишу, а також креативні простори ХПІ: Scientific Underground, Арсенал Ідей Україна / Простір ідей: Science&Museums. Тут протягом тижня представники сфери освіти, популяризатори науки, а також студенти розкривали для себе «Інноваційну освіту в науці та техніці» — тему конференції 2019 року. Вона охопила ряд напрямів: фізика, хімія, географія, біологія, екологія, математика, та інші. Це були не просто майстер-класи та демонстрації дослідів, а обмін напрацюваннями в сфері STEM-освіти, популяризації технічних напрямів, природничих наук. Всього за тиждень було організовано понад 20 різноманітних інтерактивних зустрічей. Ось лише деякі з них — воркшопи «Nanotechnology, bionics and scientoonics: a new hope to change the world», «An Edible periodic table», «Discovering Light. Interference and diffraction. & 3D Images and Holography», «20 000 Leagues Under the Sea», лекції з демонстраціями «Basic in Electricity Kit (made with waste materials)», «May the (Electromagnetic) Force Be with You». Відзначимо, що викладачі НТУ «ХПІ» були не лише серед організаторів конференції, а й її хедлайнерами. Вони поділилися досвідом реалізації проекту для школярів «STEMCamp School НТУ «ХПІ», поєднання інклюзивних та STEM-підходів в освіті, розвитку студентських наукових клубів. А учасники студентського наукового об’єднання «ELECTROLIUM» підготували майстер-класи та експерименти, що охопили сфери енергетики, фізики, екології.

«Організація форуму чудова! На конференції у мене виникли нові ідеї, які обов’язково використаю у своїй педагогічній роботі. Це прекрасний майданчик для обміну досвідом, напрацюваннями, знаннями. Тут я зустріла багато однодумців, викладачів і вчителів, які намагаються залучати школярів до наукової діяльності. Дітей необхідно зацікавлювати, захоплювати, доступно пояснювати їм необхідну інформацію. Я представляю невелику фірму, яка співпрацює зі школами у Великій Британії. Ми влаштовуємо для школярів воркшопи («робочі майстерні»), де вони вивчають природничі науки. У рідному університеті разом з 12-ю викладачами я навчаю вчителів англійських шкіл методики ведення занять з природничих наук. До України я вже приїжджаю вчетверте, а до Харкова — вдруге. ХПІ мене вразив своєю величчю, красивими корпусами, привітними і зацікавленими студентами. Харківський політехнічний — прекрасне місце для навчання! Під час конференції я влаштовувала воркшопи для дорослих і дітей, а раніше проводила заняття по скайпу в рамках проекту STEMCamp School НТУ «ХПІ». Приємно відзначити, що мої українські колеги в своїй роботі використовують більше практичних занять. Я сподіваюся на подальше спілкування з викладачами та вчителями з України як при зустрічах на таких форумах, так і за допомогою інтернету», — поділилася враженнями хедлайнер конференції Доктор Denise Balmer, University College (Лондон, Велика Британія).

За підсумком міжнародної конференції з практичної науки «HSCI`2019» всі учасники отримали сертифікати. Організатори зазначають, що головна мета — популяризувати науку серед молоді і вчителів, сприяти обміну ідеями, досвідом, навичками. А президент спільноти Hands-on Science Network Мануель Філіп Коста підкреслив, що важливо завжди бути відкритим до нових речей, намагатися бути «на одній хвилі» зі студентами, молоддю.

Довідка:

Щорічна конференція HSCI була заснована в 2004 році навчальним співтовариством Hands-on Science Network, до якого входять педагоги, методисти, науковці з різних країн. За час свого існування вона проходила в Словенії, Греції, Португалії, Бразилії, Індії, Туреччині, Словаччині, Чехії, Іспанії.

Навчальне співтовариство «Hands-on Science Network» (HSCI) працює над розвитком наукової освіти і наукової грамотності в суспільстві. HSCI охоплює широке коло учасників-вчителів — від дошкільної до «дорослої» освіти, а також керівників і методистів, академіків і дослідників практично у всіх галузях науки з різних країн світу. Діяльність мережі спрямована на сталий розвиток суспільства, заохочення використання інноваційних практичних експериментальних підходів до науки, технологій, середовища викладання і навчання в школі.

НТУ «ХПІ» активно підтримує і проводить заходи, засновані на підходах STEM-освіти і спрямовані на популяризацію природничих, інженерних і технологічних наук серед дітей та юнацтва. З вересня 2017 року в ХПІ діє інтерактивний простір Арсенал Ідей Україна/Простір Ідей: Science&Museums, який адаптований для людей з особливими потребами. Тут вчені ХПІ і запрошені закордонні експерти регулярно проводять майстер-класи, воркшопи, інтерактивні лекції та розвиваючі ігри для дітей і молоді, в тому числі, в сфері популяризації STEM-освіти (STEMCamp SchoolКанікули з Політехом, Суботи з Політехом, Дні наукиМіжнародний день світла та ін.).

Інформує прес-служба ХПІ

 

ЖНАЕУ представлений на виставці в Словацькому університеті сільського господарства

У містечку Нітра в Словаччині протягом 11-13 вересня проходить Міжнародна наукова конференція «Агробіорізноманіття для поліпшення харчування, здоров’я та якості життя людини і бджіл»,  учасником якої став і Житомирський національний агроекологічний університет.

Зокрема, навчальний заклад представив відвідувачам заходу, який проходить на базі Словацького університету сільського господарства,  мед та продукцію бджільництва,  що виготовляють на пасіці ЖНАЕУ.

Загалом, конференція передбачає такі напрями роботи»

1. Оцінка, відтворення та стале використання інтродукованих рослин,

2. Забуті та недостатньо використовувані види рослин,

3. Відновлення та використання місцевих та «старих» сортів,

4. Традиційні технології агросистем,

5. Якість та безпека продуктів харчування,

6. Економічна оцінка генетичних ресурсів для виробництва продуктів харчування,

7. Соціально-економічні аспекти органічного сільського господарства та агробіорізноманіття,

8. Високопродуктивні рослини для бджіл,

9. Якість продукції бджільництва,

10. Бджолиний пилок і перга.         

                     

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Мережу “підірвав” харизматичний учитель, який емоційно перевіряє контрольні роботи

У мережі не можуть втримати усмішку від харизматичного вчителя, який емоційно перевіряє роботи своїх учнів. Здається, останньому студентові не надто пощастило!

На платформі Youtube з’явилось кумедне відео з учителем, який намагається перевірити контрольні своїх учнів. Однак робить це педагог так емоційно, що важко не усміхатися.

На одній із робіт він починає розводити руками, кривлятися та різкими рухами креслити.

Джерело

У студента-спортсмена після паріння вейпа “постаріли” легені

У США, штат Іллінойс 18-річний студент-спортсмен був госпіталізований після використання вейпа протягом півтора років. Про це повідомляє CNN.

За словами лікарів, за відносно нетривалий час використання вейпа легені студента стали схожі на легені 70-річної людини.

“Страшно подумати, що цей маленький пристрій зробив з моїми легенями”, – розповів Адама Хергенредер.

Медики не знають, чи зможуть легені Адама відновитися на 100%, а також чи зможе він відновити заняття спортом.

“До цього я займався боротьбою, але тепер я навряд чи зможу продовжити, тому що цей вид спорту передбачає високі фізичні навантаження, які мої легені просто не витримають”, – підсумував студент.

Днями Президент США Дональд Трамп спільно із своєю дружиною Меланією Трамп та міністром охорони здоров’я Алексом Азаром заявили, що планують вилучити з продажу вейпи у зв’язку із смертельними випадками від куріння ароматичних електронних сигарет.

Рецепти росту від найщасливішої нації у світі: як данці виховують своїх дітей

У садочку вони не беруться ані читати, ані писати, натомість годинами ганяють вулицею за будь-якої погоди. Брудні, щасливі, необтяжені правилами. У це важко повірити, але саме так найщасливіша нація у світі – данці – виховують своїх дітей в державних садочках. Про це у сюжеті ТСН 1+1


Бухгалтер столичного університету сім років отримувала зарплату вигаданого працівника

Київської місцевою прокуратурою № 10 міста Києва направлено до суду обвинувальний акт відносно колишнього бухгалтера Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Як встановлено досудовим розслідуванням, у 2012 році з метою заволодіння грошовими коштами, виділеними державою на зарплату працівникам закладу,  підозрювана вигадала неіснуючу особу, відомості про яку внесла до програмного забезпечення для автоматизованого розрахунку заробітної плати.

Надалі упродовж 2012-2019 років бухгалтер отримувала у касі університету заробітну платню замість вигаданої особи, спричинивши державі  збитки на суму майже 800 тисяч гривень.

 Дії зловмисниці кваліфіковано за ч. 1, ч. 2 ст. 190, ч. 2, ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 362 Кримінального кодексу України, тобто заволодіння чужим майном шляхом обману. Санкція статей передбачає до трьох років позбавлення волі. 

Зазначимо, що у ході досудового слідства підозрюваною, яка наразі звільнена з посади,  до державного бюджету відшкодовано майже 500 тисяч гривень.

Прес-служба прокуратури міста Києва

Як боротися із кібербулінгом серед дітей

Цькування, образи та погрози – через Інтернет. Жертвами так званого кібербулінгу в Україні – став кожен третій підліток! Про це свідчить опитування дитячого фонду ООН – Юнісеф. 

До речі, булінг – проблема не тільки України, а й світу. Онлайн-цькування з боку однокласників та однолітків навіть трохи частіше – трапляється і в країнах з високим рівнем доходу. Як боротися з онлайн-булінгом серед підлітків йдеться у сюжеті Сніданку з 1+1.