Daily Archives: 03/05/2020

Скандальний предмет повертається до шкіл

Українські школярі знову вивчатимуть “Основи сім’ї” після видалення “спірних моментів” з підручників, повідомляє ZN.UA.

Попередню версію підручника розкритикували за дискримінацію.

 
Деякі тези в підручнику з курсу викликали занепокоєння у батьків

Міністерство науки та освіти України поновило для учнів старших класів вивчення предмету “Основи сім’ї”, після того, як у 2019 році окремі уривки підручника з цього предмету викликали скандал через сексистські, дискримінаційні та антинаукові твердження. МОН дозволив поновити навчальний курс, за умови, що підручники будуть перевидані, повідомив автор курсу Адріан Буковинський.

Сайт освітньої програми Osnovy.info зазначив про те, що 9 квітня відбулося засідання науково-методичної комісії з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти МОН. Згідно протоколу №2 комісія ухвалила “Відновити дію схвалення для використання у закладах загальної середньої освіти освітнього комплексу “Основи сім’ї”.

“25 листопада 2019 року Міністерство освіти України призупинило дію грифу (схвалення) освітнього комплексу “Основи сім’ї” для учнів 10-11 класів для використання у закладах загальної середньої освіти на підставі звернення групи з кількадесят батьків та висновків якихось 5 громадських експертів, замовлених ліберальними силами. Адріан Буковинський та група науковців активно працювали над тим, аби відновити дію грифу освітнього комплексу “Основи сім’ї” та так скорегувати програму, аби з одного боку не порушити її зміст, а з іншого – нівелювати спірні моменти, що могли б використовувати опоненти”, – йдеться в повідомленні.

Основи сім
Facebook / Буковинський
Основи сім
 
 

Раніше в МОН повідомили про старт онлайн-уроків для найменших школярів. Трансляція уроків для школярів 1-4 класів розрахована на п’ять тижнів, а програма буде складатися з чотирьох предметів: української мови, математики, науки та мистецтва. 

 

Аналог Zoom від Google

Google відкриє безкоштовний доступ до корпоративного сервісу відеоконференцій Google Meet для всіх користувачів.

Про це повідомляється в блозі компанії.

Раніше створювати дзвінки могли тільки користувачі платних тарифів G Suite. Тепер звичайний аккаунт Google можна буде використовувати для створення власних конференцій до 100 учасників і для підключення до чужих.

Час одного дзвінка обмежений 60 хвилинами, але в Google відзначили, що ліміт не діятиме до 30 вересня.

Безкоштовний доступ до Google Meet буде надано з наступного тижня. Вже зараз користувачі можуть залишити заявку на сайті Google, щоб отримати повідомлення, коли сервіс стане для них доступним.

“Із січня ми спостерігаємо зростання пікових показників денного використання Meet у 30 разів. Станом на цей місяць на базі Meet щодня проводять 3 мільярди хвилин відеозустрічей і додаються приблизно 3 мільйони нових користувачів. А станом на минулий тиждень щоденна кількість учасників зустрічей Meet перевищила 100 мільйонів “, – повідомили в компанії.

У Google підкреслили, що Відеозустрічі Meet шифруються при передаванні сигналу. Усі записи, що зберігаються на Google Диску, також зашифровані.

На десктопах Meet працює без додаткових програм і плагінів – сервіс доступний прямо в Chrome та інших популярних браузерах. Для використання Meet на мобільних пристроях слід установити додаток Google Meet з Apple App Store або Google Play Store.

МОЗ пропонує почати вихід з карантину

В Україні зараз сприятлива епідемічна ситуація для того, щоб починати скасовувати карантинні обмеження.

Про це заявив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу.

– 11 травня ми робитимемо пом’якшення, бо наразі це дозволяє ситуація,- пояснив він.

Степанов додав, що люди втомилися від карантину, тому уряд проаналізував ситуацію з захворюваністю на Covid-19 і вирішив з 11 травня почати вихід з нього.

 

Нагадаємо, уряд двічі продовжував карантинні обмеження: до 24 квітня та до 11 травня.

Факти ICTV