Daily Archives: 14/05/2020

МОН надіслало рекомендації як дистанційно проводити сесію та атестацію студентів

Міністерство освіти і науки розробило методичні рекомендації закладам фахової передвищої та вищої освіти щодо проведення семестрового оцінювання студентів, а також захистів дипломних робіт і складання атестаційних іспитів. Відповідний лист МОН надіслало керівникам закладів 14 травня 2020 року.

“Дякую робочій групі, яка зібрала, узагальнила та доповнила кращі практики, які заклади вже впровадили під час карантину. Завдяки цьому ми можемо надати методичну підтримку університетам і коледжам”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Так, дистанційна комунікація учасників освітнього процесу може здійснюватися через засоби комунікації, вбудовані до системи управління навчанням (LMS), електронну пошту, месенджери (Viber, Telegram та інші), відеоконференції (MS Teams, ZOOM, Google Meet, Skype та інші), форуми, чати тощо.

МОН рекомендує закладам використовувати єдиний інструмент комунікацій під час проведення оцінювання та атестації студентів та закріпити його у власних нормативних документах. А вченим радам варто внести зміни та доповнення до Положень про організацію освітнього процесу та/або Положень про екзаменаційну комісію та передбачити в цих документах застосування запропонованих заходів для дистанційного проведення оцінювання.

У листі Міністерство звертає увагу закладів на важливість забезпечення належного контролю, зокрема використання авторизованого доступу до комунікаційних інструментів, фіксацію часу початку та завершення виконання студентом завдання, використання алгоритмів випадкового вибору завдань тощо. 

У методичних рекомендаціях МОН надало алгоритми проведення поточного та семестрового контролю, а також атестації та її документального супроводу. Міністерство пропонує закладам проводити захисти кваліфікаційних робіт із використанням відеозв’язку. А паперовий примірник кваліфікаційної роботи з власноручним підписом здобувача може бути надісланий поштою заздалегідь до екзаменаційної комісії, або ж, за умови використання в закладі електронного документообігу, електронний примірник, засвідчений кваліфікованим електронним цифровим підписом. 

Методичні рекомендації водночас є переліком пропозицій, що не обмежують заклади освіти в межах їхньої академічної автономії у пошуку та реалізації інших слушних рішень із організації дистанційного навчання.

Львівський ліцей імені Героїв Крут провів віртуальний День відкритих дверей

Тут юність вчиться перемагати!

У Львівському ліцеї імені Героїв Крут провели віртуальний День відкритих дверей.

Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою – це заклад середньої освіти, який готує кандидатів на вступ до вищих навчальних закладів сектора оборони та безпеки. Він відрізняється від звичайної школи посиленням не тільки за профільними, але й загальноосвітніми предметами. Також юнаки проходять інтенсивну фізичну підготовку та гарт, які їм обов’язково стануть корисними у житті. По третє, навчальний процес триває в ліцеї не тільки на уроках, але й під час консультацій та організованих годин самостійної підготовки. Серед найкращих ліцеїв такого типу в Україні – Ліцей імені Героїв Крут у Львові.

За час свого перебування військовому ліцеї хлопці проходять також важливий військовий та виховний вишкіл. Завдяки цьому хлопці остаточно визначаються щодо своєї готовності обирати військові та силові професії. Але найголовніше – вчорашні звичайні школярі-хлопчики стають впевненими у своїх силах юнаками, самоорганізованими та готовими вести за собою людей, приймати рішення і нести відповідальність. Вони формуються як найкращі громадяни-патріоти України.

Цього року, з огляду на карантин, запланований День відкритих дверей провели у віртуальному вигляді. Начальник ліцею, його заступники, офіцери – всі вони розповідали те, як виглядатиме навчання та вишкіл юнаків, які виберуть у житті шлях захисника. А відеокадри та фотоілюстрації допомагали глядачам скласти якнайповніше уявлення про цей заклад освіти.

Випускники ліцею користуються пільгами при вступі на всі спеціальності у вищі заклади Міністерства оборони України, Державної прикордонної служби, а також – Національної гвардії, Служби безпеки України, Національної поліції та системи Державної служби надзвичайних ситуацій. Завдяки ліцейному військовому вишколу та фізичній підготовці вони легко адаптуються до нових умов, стають запотребуваними офіцерами силових відомств та будують успішну кар’єру. Це також і важливо з огляду на якість підготовки майбутніх офіцерських кадрів під час війни на Сході держави. Навчання у Львівському ліцеї імені Героїв Крут може стати для хлопців першим кроком у житті чоловіка, майбутнього захисника держави.