Всеукраїнський огляд досвіду роботи управлінь освіти та дошкільних навчальних закладів з питань організації та розвитку дошкільної освіти

Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України на 2016 рік, у період з 30 травня до 30 серпня в режимі он-лайн відбуватиметься Всеукраїнський огляд досвіду роботи управлінь освіти та дошкільних навчальних закладів з питань організації  і  розвитку дошкільної освіти.
Мета огляду – виявлення і популяризація кращого досвіду роботи з питань внутрішньої та/або зовнішньої організації навчально-виховного процесу; застосування інноваційних освітніх технологій; харчування дітей у дошкільних навчальних закладах; різноманітності форм роботи з кадрами та батьківською громадськістю;  управлінської  діяльності.
До участі у заході запрошуються дошкільні навчальні заклади (навчально-виховні комплекси) різних типів і форм власності, управління освіти, науково-методичні центри, методичні кабінети тощо. Учасники огляду подають  відеозаписи досвіду роботи (до 5-ти хвилин) на платформу проведення заходу – Освітній портал «Педагогічна преса».

Інструкція щодо розміщення матеріалів та порядку голосування
Для участі необхідно:

1) Відзняти відео ( або конвертувати презентацію у відео – інструкція далі ) та розмістити це відео на сервісі YOUTUBE (будь-які інші сервіси автоматично позбавляють вас можливості брати участь у фестивалі).

2) Якщо ваш заклад раніше брав участь у фестивалі “Україна – рідний край” або
у фестивалы кращого досвіду роботи з навчання англійської мови у ДНЗ «Hello, English» відповідальній особі Вашого закладу достатньо перейти за адресою http://nz.pedpresa.com.ua/edit та ввести отримані раніше логін і пароль. Змінити дані (перевірити всі поля) та додати посилання на відео з YOUTUBE. Усі фото та картинки – можна розмістити тут.

Якщо ваш заклад не брав участі у фестивалі або ви забули/загубили пароль – треба надіслати листа на адресу festival@pedpresa.com.ua (з темою листа “Реєстрація“).
У листі повинні бути вказані:

 • повна назва навчального закладу (без скорочень);
 • повна адреса навчального закладу (з індексом, областю і районом);
 • телефон (міський – із міжміським кодом формат +38 04834 45630) (публікується);
 • прізвище, ім’я та по батькові керівника закладу (публікується);
 • прізвище, ім’я та по батькові і посада відповідальної особи (не публікується);
 • номер мобільного телефону відповідальної особи (не публікується);
 • електронна адреса закладу – на неї буде висилатися логін та пароль, вона має збігатися з адресою, з якої надіслано листа (не публікується).

Якщо все зроблено вірно – Ви отримаєте листа з таким текстом: Дякуємо. Освітній портал “Педагогічна преса” отримав Вашого листа. Дані будуть опрацьовані та опубліковані на порталі з дотриманням черги.

Пізніше ще одного листа – де буде вказано логін та пароль для входу на сторінку
http://nz.pedpresa.com.ua/edit.

 У браузері, який Ви використовуєте (Google Chrome, Mozilla, Internet Explorer, Safari) повинно бути включено (дозволено) JavaScript. Ця функція ввімкнена за замовчуванням.

EDIT_NZ

Заповнити поля профілю.
Додати посилання на відео (ТІЛЬКИ СЕРВІС YOUTUBE)
Поставити позначку у віконці з назвою конкурсу (надалі, щоб узяти участь, достатньо обрати потрібний конкурс) (див. малюнок).

Натиснути кнопку “Зберегти” (див. малюнок).

В обліковому записі вашого навчального закладу з’явиться можливість проголосувати в цьому конкурсі.

Надалі (наприклад, після завершення конкурсу) Ви можете змінювати  фото,  відео та текстові матеріали на сторінці Вашого навчального закладу.


 

(телефони для довідок (044) 456-37-11 – Освітній портал «Педагогічна преса»).

Подані матеріали братимуть участь у відкритому голосуванні до 30 серпня 2016 року включно.

За підсумками голосування департаменти (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій спільно з Інститутами післядипломної педагогічної освіти серед відеозаписів, що отримали найбільше голосів, обирають один найкращий, до якого додають есе (до 2 сторінок) за обраною темою (із зазначенням прізвища, імені, по-батькові автора, повної назви і поштової адреси закладу/установи).  Відеоматеріал разом з есе до 10 вересня 2016 року надсилається на електронну адресу відділу дошкільного розвитку Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України: do@imzo.gov.ua. Телефон для довідок – (044) 248-17-50.

Вручення дипломів  за кращі  матеріали з досвіду роботи та їх презентація відбудеться під час проведення заходів з відзначення Всеукраїнського Дня дошкілля 23 вересня 2016 року.

 НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД МОЖЕ ВЗЯТИ ОДНОЧАСНО УЧАСТЬ ТІЛЬКИ В ОДНОМУ ФЕСТИВАЛІ
(якщо ваш навчальний заклад бере участь в фестивалі­-огляді «Hello, English» – ви зможете взяти участь в цьому фестивалі після 10 червня)

ІНСТРУКЦІЯ. ЯК КОНВЕРТУВАТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ У ВІДЕО.

Для Microsoft PowerPoint 2010

Збереження презентації як відеозапису

Festival_PowerPoint_00

 

 

 1. Створіть презентацію.
 2. (Необов’язково). Записування та додавання дикторського тексту і хронометражу до показу слайдіві Перетворення вказівника миші на лазерний вказівник.
 3. Збережіть презентацію.
 4. На вкладці Файлвиберіть команду Зберегти та надіслати.
 5. У розділі Зберегти та надіслативиберіть пункт Створити відеозапис.
 6. Щоб відобразити всі параметри якості та розміру відео, у розділі Створити відеозаписклацніть стрілку вниз поруч із параметром Комп’ютерні монітори та монітори з високою роздільною здатністю.
 7. Виконайте одну з наведених нижче дій.
  • Щоб створити високоякісне відео великого розміру, виберіть пункт Комп’ютерні монітори та монітори з високою роздільною здатністю.
  • Щоб створити відео середнього розміру та якості, виберіть пункт Інтернет і DVD.
  • Щоб створити відео з низькою якістю найменшого розміру, виберіть пункт Переносні пристрої.

ПОРАДА    Випробуйте ці пункти, щоб дізнатися, які параметри якості відповідають вашим потребам.

 1. Клацніть стрілку вниз поруч із параметром Не використовувати записаний хронометраж і дикторські текстита виконайте одну з наведених нижче дій.
  • Якщо ви не записували й не хронометрували дикторський текст і рухи лазерного вказівника, виберіть пункт Не використовувати записаний хронометраж і дикторські тексти.

ПОРАДА    Час показу одного слайда за замовчанням становить 5 секунд. Щоб змінити це значення, скористайтеся стрілками вгору або вниз, розташованими праворуч від параметра Тривалість кожного слайда в секундах, щоб збільшити або зменшити тривалість показу.

 • Якщо ви записали й хронометрували дикторський текст і рухи вказівника, виберіть пункт Використовувати записаний хронометраж і дикторські тексти.
 1. Натисніть кнопку Створити відео.
 2. У поле Ім’я файлувведіть ім’я файлу відео, вкажіть папку, в якій він зберігатиметься, і натисніть кнопку Зберегти. Перебіг створення відео можна відстежувати в рядку стану внизу екрана. Це може тривати до кількох годин (залежно від тривалості відео й складності вмісту презентації).

ПОРАДА    Створення довгих відео можна налаштовувати на ніч. Таким чином вони вранці будуть готові.

 1. Щоб відтворити щойно створене відео, перейдіть до призначеної папки та двічі клацніть файл.

 

Які частини презентації не ввійдуть до складу відеозапису?

До складу відео, створеного за допомогою програми PowerPoint, не буде додано наведені нижче елементи.

 • Об’єкти мультимедіа, вставлені в попередніх версіях програми PowerPoint. Щоб додати такі об’єкти, треба перетворити або оновити їх.

ПОРАДА   Наприклад, якщо об’єкти мультимедіа вставлено за допомогою програми PowerPoint 2007, вони будуть пов’язані та відтворюватимуться в презентації. Проте в разі експортування файлу як відео пов’язані об’єкти мультимедіа видаляються.   Файл можна перетворити на новий формат (для цього треба відкрити вкладку Файл, і в розділі Відомості вибрати команду Перетворити) або клацнути правою клавішею миші об’єкт мультимедіа та вибрати команду оновлення, і файл буде вбудовано й експортовано належним чином.

 • Об’єкти мультимедіа QuickTime (якщо не інстальовано код ffdShow програвача QuickTime від стороннього постачальника), що потребують виконання оптимізації для сумісності
 • макроси;
 • елементи управління OLE/ActiveX

 

Для тих у кого немає Microsoft PowerPoint 2010

Збереження презентації як відеозапису

Робимо презентацію в PowerPoint, зберігаємо її.

Увага! При онлайн-конвертуванні слід робити презентацію якомога простішою, без додаткової анімації на слайді. Слід тільки оформити слайди та налаштувати зміну слайдів за бажанням.

 

Далі переходимо за посиланням:

http://video.online-convert.com/ru/convert-to-avi

Festival_PowerPoint_10

 

Завантажуємо файл в онлайн-конвертер:

Тиснемо «Выберите файл»

Festival_PowerPoint_11

 

вибираємо презентацію, тиснемо «Открыть»

Festival_PowerPoint_12

 

Далі нічого не змінюємо, тиснемо «Преобразовать файл»

Festival_PowerPoint_13

 

Чекаємо.

Festival_PowerPoint_14

 

Після цього відеофайл повинен автоматично завантажитись. Якщо завантаження не відбулось, тиснемо на напис «прямую ссылку».


 

ІНСТРУКЦІЯ. ЯК ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕО НА YOUTUBE.COM

Щоб ви могли додати своє відео на хостинг YouTube, у вас повинен бути обліковий запис Google.

Далі:

1. Авторизуйтесь в http://youtube.com

2. У правому верхньому куті сайту натисніть кнопку «Завантажити»

Festival_YouTube_01

 

 

3. На наступній сторінці виберіть файли для завантаження: наведіть курсор мишки на стрілочку і клікніть по ній, або перетягніть файли для завантаження у вікно браузера. Переконайтеся, що в параметрах доступу зазначено «Для всіх», як на малюнку:

Festival_YouTube_02

 

 

4. Якщо ви натиснули на стрілку, відкриється вікно з розташуванням файлів і папок на вашому комп’ютері, де слід вибрати той відеоролик, який ви хочете завантажити на YouTube. Вибираємо відео і натискаємо кнопку «Открыть»:

Festival_YouTube_03

 

 

5. Далі почнеться процес завантаження й обробки відео. Поки відео завантажується, у вас є можливість створити заголовок (це назва вашого відео).

Festival_YouTube_04

 

Після закінчення завантаження і обробки відео, натисніть кнопку «Опублікувати».

 

6. На наступній сторінці ви побачите:

Festival_YouTube_05

Тут вам треба скопіювати посилання на ваше відео (https://youtu.be/****) та вставити його на сторінку вашого закладу ( http://nz.pedpresa.com.ua/edit).

Як проголосувати за учасника

Щоб проголосувати за учасника, треба:

1) Зайти на сторінку учасника (приклад: http://nz.pedpresa.com.ua/edu/3275) або знайти його на мапі учасників відповідного конкурсу на сторінці http://nz.pedpresa.com.ua/competitions
2) Знайти кнопку “ГОЛОСУВАТИ” поряд із назвою конкурсу та натиснути її.

1

3) У побаченому вікні заповнити поля “Iм’я” та “E-mail”.

2

4) Натиснути кнопку “Відправити“.
5) Якщо поля заповнені і заповнені вірно, ви побачите надпис:
Дякуємо! На вашу email-адресу вiдправлено листа з iнструкцiями щодо голосування“.

3

6) На email-адресу, яку було вказано у полi “E-mail”, має прийти лист iз посиланням для пiдтвердження email-адреси, на яке треба натиснути.

4

7) Якщо все зроблено вiрно, на сторiнцi http://nz.pedpresa.com.ua/voting/vote.php ви побачите надпис: “Ваш голос було зараховано!“.

5

 

Ми зробили коментарі в розділі “Навчальні заклади” відкритими, щоб надати можливість усім у зручний для них час коментувати роботи конкурсантів. На жаль, певна частина нашого суспільства залишається недостатньо толерантною і розвинутою, щоб коментувати адекватно та по суті. Якщо Ви побачили нецензурні вислови, лайку, приниження честі та гідності – повідомляйте в коментарях до цього конкурсу (на цій сторінці), вказавши номер закладу – ми будемо видаляти такі коментарі.


Перед тим як поставити запитання в коментарях  – уважно перегляньте коментарі, можливо відповідь на Ваше запитання вже існує ;)
Будь ласка, запитання щодо конкурсу надсилайте листом: pedpresa.festival@gmail.com