НАРОДНИЙ УЧИТЕЛЬ (оновлено 30.01.2016)

ОСВІТНІЙ ПОРТАЛ «ПЕДАГОГІЧНА ПРЕСА» ПРОПОНУЄ ПАРАЛЕЛЬНУ АЛЬТЕРНАТИВУ  КОНКУРСУ «ВЧИТЕЛЬ РОКУ» – «НАРОДНИЙ УЧИТЕЛЬ»

Ідея виникла на ґрунті освітянських висловлювань у соцмережах, де учасники дискусій обговорювали гіпотетичну можливість створення конкурсу вчителів за іншими правилами. Щоправда немало було й таких, хто  взагалі пропонував скасувати будь-які конкурси професійної майстерності.

Колектив порталу “Педагогічна преса” належить до того кола людей, що переймається підвищенням престижності вчительської праці, тож ми не змогли лишатись осторонь і вирішили гіпотетичну можливість перетворити на об’єктивну реальність.

Хто має обирати Народного вчителя?
МОН
Освітяни
Батьки та учні
Власний варіант (зазначити у коментарях)
Переглянути Результати

Адже найкращі, найталановитіші, найфаховіші в будь-якій професії мають право на визнання і наслідування. Тим паче, ВЧИТЕЛІ, чий внесок у розбудову країни складно переоцінити.

Тому, проаналізувавши полеміку, пропозиції та настрої в соцмережах і особистих розмовах з освітянами, для заснування суспільно-громадського конкурсу ми розробили і пропонуємо такі засади:

  1. Саме вчителі мають визначити умови конкурсу шляхом інтернет-обговорення критеріїв відбору та оцінювання. Матеріали конкурсу розміщуються на Освітньому порталі «Педагогічна преса».
  2. Конкурс проводиться в інтернеті згідно з визначеними правилами та критеріями.
  3. Учасником голосування може бути будь-який (повнолітній або неповнолітній (за дозволом батьків) громадянин України.
  4. Голосування відбувається методом SMS-голосування (1 SMS з одного номера). Конкурсний бал є співвідношенням кількості SMS до кількості учнів навчального закладу (для забезпечення рівних можливостей учителям  міських і сільських шкіл).
  5. За результатами голосування визначаються 10 переможців. Перші три отримують цінні призи (шукаємо спонсорів). Усі кошти, отримані за SMS (60 коп. з кожної SMS із відрахуванням податків), будуть витрачені на призи учасникам конкурсу. Також 10 учасників, які отримають найбільшу кількість голосів, та по 1-му конкурсанту з найбільшою кількістю голосів з кожної області (та м. Київ) отримують дипломи «Народний учитель» від Освітнього порталу «Педагогічна преса» та співорганізаторів конкурсу.

Для реалізації конкурсу потрібно:

  1. Знайти спонсорів, готових взяти участь у нагородженні.
    Гарна новина, спонсори є, цінні призи будуть.
  2. Визначити правила конкурсу. Запрошуємо до обговорення освітянську спільноту.
  3. Забезпечити інформаційну підтримку та контроль за конкурсом. Закликаємо громадські організації та об’єднання долучитись до конкурсу.

Пропозиції  щодо проведення конкурсу.
Коли отримаємо більш як три пропозиції, відкриємо голосування, щоб визначати найкращі. Так поступово, шляхом додавання, стануть доступними до голосування всі пропозиції, що надійдуть.

1) (пані Тетяна) Щоб учителі зробили про себе відеоролики де б висвітлили свої ефективні інновації у викладанні предметів дуже стислі і зрозумілі.

2) (пані Юлія) Якісно організоване онлайн-опитування (будь-яка інша законна форма збору інформації), яка презентує враження від роботи вчителя від учнів, батьків, колег, працівників відділу освіти тощо (враховувати по одному голосу, пропонувати респондентові спеціально розроблений перелік запитань). Таке опитування проводити у відкритій формі, НЕ анонімно. Оцінювання проводити навпіл – фахове (хай добір членів фахового журі здійснить “Педагогічна преса”) та голосування “аматорів”.

3) (пан Павло) Щоб визначити насправді народного вчителя, треба:
1. Відеоурок – 45 хвилин без монтажу, з учнями в класі. І щоб працювали й учні, й учитель.Треба також буде визначитись із темами, щоб не повторювались, на етапі реєстрації заявки на конкурс.

Прошу оцінити приклад відео уроку за 12 бальною шкалою.
Зауваження в коментарях.

Оцінювання прикладу відео уроку за 12 бальною шкалою
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Переглянути Результати

 


2. Потрібні тести зі знання предмета, володіння методиками, інноваційними засобами і методами.
3. Може бути таки есе, але зі чітким викладенням\переліком досягнень і планів. Причому, щоб досягнення можна було перевірити, а плани протягом конкурсу втілити.
4. Обов’язково має братись до уваги позакласна робота з дітьми та батьками.Це має показати вчителя не просто як викладача дисципліни, а як педагога.

Усі зауваження та пропозиції просимо писати в коментарях до цієї сторінки.